Оздоровчо-готельний комплекс

На земельній ділянці передбачається будівництво оздоровчо-готельного комплексу на 250 місць, що складається з палатних секцій в 3-х рівнях, із зоною живлення і лікування, блоком саун і кафе, блоком культурно-масових призначень, критим басейном, а також блоком котеджів і іншою інфраструктурою загальною площею 11 676,72 м2.

Стан: інвестиційні проекти
Назва: с.Сусково Оздоровчо-готельний комплекс
Адреса: с.Сусково, Свалявський район, урочище «Нове село», Закарпаття

Місцерозташування

Свалявский р-н, розташований в гірській зоні Карпат, має безліч красот. Піднімаючись на вершину гори Двоголовий Стій ви можете побачити пів-області. Кристальними струмочками мчаться вниз річки Боржава, Латорица, Свалявка і Пеня, з яких три беруть початок у Свалявскому районі.

Із загальної площі району 68 тисяч гектарів-лісові багатства займають 70% території. Переважає тут 17 лісоутворюючих порід, з яких на букові деревостої припадає приблизно 85% покритої лісом площі. Охоплює територію Свалявского району. Базується на родовищах лікувальних вуглекислих гідрокарбонатних натрієвих водрізної мінералізації типу Боржомі, Віші, Поляно-Квасовского, Криниця.

Вуглекислі мінеральні води середньої мінералізації 5-15 г/д м2 гідрокарбонатні натрієві, холодні, складають одну знайбільш поширених груп мінеральних вод Карпат. Основна площа їх поширення знаходиться у басейні р. Пінія, де вони складають самостійну гідрохімічну зону в системі поперечних тектонічних порушень Латорицького регіонального розлому. У системі Латорицького регіонального розлому виділяються Голубинський, Полянський, Пасікскій і Свалявський скиди, якими територія розбита на блоки. Родовища вуглекислих мінвод Свалявського району, а саме Полянське, Голубинське, Плосківське, Свалявське, Неліпинське - це просторово і генетично пов'язані групи родовищ гідрокарбонатних натрієвих вод в потужних зонах тріщинуватості в масивних піщаниках верхнемелового віку. Води тріщинні і тріщино-жильні. Залежно від величини мінералізації цих вод, виділяють два основні типи: Боржомський /M=5-8,5 г/д м? / і Поляно-Квасовський / M=8-12 г/д м? /. На відміну від Боржомських вод, Полянські мають більш високий газовміст /розчинений З до 2,0-2,2 г/д м? /, підвищеним вмістом /до 140-180 мг/д м? і більше /за ортоборної кислоти, практично безсульфатні, з наявністю /2-3 мг/л / фтору і брому. Внаслідок залягання водоносного горизонту нижче 35 м, напірному характеру, води захищені від поверхневогобактеріологічного забруднення. У 1558 році російські посли, повертаючись з Константинополя у Москву через наш край, докладали цареві Івану Грозному, що і в горах Полонинних на річці Углі, є криниця, а в нім вода солодка, що грушевий квас. Та є і інші криниці, на воді в тих, як оцет, а інші, як кислі щі. Та в горах тих вода з гір тече, бо гарячить, як яйце можна зварити... і в ті води, багато людей приходять хворими і різними недугами одержимі, кладуться в ті води і усім, що приходять буває зцілення.

Тут розміщені курорт Поляна, санаторій "Човен", санаторій-профілакторій "Квасний Потік". Бальнеологічний курорт Поляна - один з найбільш відомих курортів. Розташований на висоті 300-400 метрів над рівнем моря. Клімат м'який, літо і осінь теплі. Мінеральні води курорту в Європі відомі ще з XVI століття. Сваляво-Неліпинський курорт було відкрито в 1800 році. У районі села Голубине в 1878 році економією графів Шенборнівпочалося використання мінеральної води джерел"Маргіт", "Луги-Ержібет", 'Панонія-Жофія". У рекомендаціях відносно її вживання записано, що вона являється дивовижним способом при лікуванні захворювань верхніх дихальних шляхів, цукрового діабету, шлунку, кишечника, бруньок, жовчного і сечового міхура. На території курорту знаходяться санаторії "Поляна", "Сонячне Закарпаття", "Квітка Полонини".

Карта

Опис ділянки

Земельна ділянка площею 3,7 га відведена для будівництва оздоровчо-готельного комплексу на 250 місць, знаходиться на заході с.Сусково, Свалявського району на Закарпатті. Рельєф ділянки яскраво виражений з основним нахилом в південний напрям і перепадом висот 33 м. На заході ділянки протікає струмок шириною до 4м.

Опис проекту

На земельній ділянці передбачається будівництво оздоровчо-готельного комплексу на 250 місць, що складається з палатних секцій в 3-х рівнях, з зоною харчування і лікування, блоком саун і кафе, блоком культурно-масових призначень, критим басейном, а також блоком котеджів і іншою інфраструктурою загальною площею 11 676,72 м2.

Реалізація (стадії) проекту

На сьогоднішній день виконано ескізний проект, пройдена містобудівна рада.