Курортно-оздоровчий комплекс

Готельний комплекс складається з: двох готельних корпусів на 418 місць, загальною площею 19 762,44 м2 басейну, двох будинків для персоналу площею 272,14 м2, а також допоміжних споруд (прохідна, госп. корпус, насосна) площею 879,7 м2.

Стан: інвестиційні проекти
Назва: с.Шаян Курортно-оздоровчий комплекс
Адреса: с.Шаян, Хустського району, урочище «Кіблер», Закарпаття

Місцерозташування

Курорт Шаян - це прекрасна природа, можливість поправити своє здоров'я і чудово відпочити. Гордість регіону - мінеральна вода «Шаянська». Саме в Шаяні у вас є можливість спробувати її на смак і переконатися в її лікувальних властивостях. Взимку в регіоні функціонують гірськолижні підйомники. Курорт Шаян знаходиться в прекрасному куточку Закарпаття, на відстані 15 км. від залізничної станції Хуст, 60 км. - від міста Мукачево. Автобусне і автомобільне повідомлення - від автостанційХуст, Мукачево та Ужгород. Цілющі джерела Мармарошабули відомі з давніх часів. А в 1952 році був відкритий будинок відпочинку, а в 1957 р. - санаторій "Шаян". Зараз це одна з кращих здравниць України. Окрім санаторію "Шаян" на території курорту функціонує декілька приватних санаторіїв і баз відпочинку. При проживанні в інших місцях в санаторії можна купувати курсівки на лікування. На території курорту працює безліч кафе, барів, ресторанів. Організовуються екскурсії по цікавих місцях Закарпаття: історичним пам'ятникам, замкам, форелевим господарствам та ін.

На відстані 1 км. знаходиться озеро, де можна купатися, кататися на човні або катамарані. Взимку в регіоні функціонують гірськолижні підйомники - 300 метровий на території Шаяна, 800 метровий в сусідньому селі Велятино.

Але напевно одним з найбільш важливих факторів для вибору відпочинку в Шаяні є основний лікувальний фактор курорту - вуглекисла холодна мало мінералізована кремніста гідрокарбонатно-натрієва мінеральна вода «Шаянська», з загальною кількістю гідрокарбонатів наближається до мінеральних вод «Боржомі», «Єсентуки» і «Віші-Селестон »(Франція), проте належить до Ділежанського типу через наявність в її складі мета кремнієвої кислоти.

Показання для санаторного лікування:
— хвороби шлунка зі зниженою, нормальною та підвищеною секреторною функцією, рефлюкс-езофагіти;
— виразка шлунку і дванадцятипалої кишки, постгастрорезекційнні гастрити кислотністю;
— супутні зміни у вигляді холе-і панкреатостазу;
— хронічні панкріатіти;
— гепатити;
— гепатози;
— цукровий діабет;
— інсулино залежний;
— дисфункції кишечника;
— сечокислі діатези;
— хронічні захворювання сечі вивідних шляхів;
— хронічні інтоксикації.

Карта

Опис ділянки

Земельна ділянка площею 1,25 га відведена для будівництва готельного комплексу, знаходиться в урочищі «Кіблер» с.Шаян, Хустського району та розділена на 2 ділянки річкою Кіблер.

На півночі ділянки менша ділянка примикає до існуючої дороги з твердим покриттям, зі сходу межує з індивідуальною малоповерховою забудовою. На меншій ділянці знаходиться КТП, більша ділянка знаходиться за річкою, вільна від забудови.

Опис проекту

Готельний комплекс складається з: двох готельних корпусів на 418 місць, загальною площею 19 295,15 м² басейну, двох будинків для персоналу площею 272,14 м², а також допоміжних споруд (прохідна, хоз.корпус, насосна) площею 879,7 м². Проектом передбачений благоустрій території.

Реалізація (стадії) проекту

На сьогоднішній день виконано робочий проект, пройдена експертиза, оформлено дозвіл на будівництво.